background

Stal zbrojeniowa Halinów


Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not translate host name "sql.setia.local" to address: Name or service not known in /home/klient.dhosting.pl/jasinska/norma.org.pl/public_html/wp-content/plugins/geoseolinks.php on line 138

Warning: pg_query_params() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/klient.dhosting.pl/jasinska/norma.org.pl/public_html/wp-content/plugins/geoseolinks.php on line 405

Warning: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/klient.dhosting.pl/jasinska/norma.org.pl/public_html/wp-content/plugins/geoseolinks.php on line 406

Warning: pg_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/klient.dhosting.pl/jasinska/norma.org.pl/public_html/wp-content/plugins/geoseolinks.php on line 407

Zobacz, kiedy wykorzystuje się zbrojenia stalowe?

W ostatnich latach rozwój zbrojeń stalowych sprawił, że są one bardzo pożądane w budownictwie, ponieważ dostępne metody można zestawiać do konstrukcji i przeznaczenia budowli. Miejscami gdzie wykorzystuje się stal zbrojeniową są fundamenty, wieniec dachowy, a przede wszystkim materiał, który zrewolucjonizował budownictwo czyli żelbet, a więc połączenie prętów zbrojeniowych z betonem. Konstrukcja wykonana z pomocą stali zbrojeniowej cechuje się odpornością na obciążenia stałe i dynamiczne, a architekci nabyli dużą swobodę w kształtowaniu elementów – Szukam stal zbrojeniowa koszt.

Co powinieneś wiedzieć o stali zbrojeniowej?

Każda budowa betonowa wymaga zastosowania stali zbrojeniowej. Możesz korzystać z wielu typów stali zbrojeniowej dostępnej na rynku. Przy wyborze kieruj się istotnymi parametrami, czyli jakością i typem. Za trwałość surowca czyli parametry takiej jak wytrzymałość, plastyczność, zdolność do wygięcia odpowiada klasa stali zbrojeniowej. Z drugiej strony rozważając dane na temat gatunku stali dowiesz się z jakiego stopu zrobiony jest produkt, jaki jest poziom uspokojenia, czy można go zgrzewać. Szczegółowo przeanalizuj te parametry dobierając stal zbrojeniową do konstrukcji budynku.

Przekonaj się, jak szeroka jest nasza propozycja stali zbrojeniowej

Każda budowa budowlana wymaga używania stali zbrojeniowej. Ławki i ściany fundamentowe, belki stropowe i stropy, nadproża i wieńce, a także schody, tarasy, balkony i filary nie mogą powstać bez jej zastosowania. Dzięki stali zbrojeniowej konstrukcja jest wytrzymała, stała, trwała i pewna. W trakcie każdej budowy musisz używać określone elementy stali zbrojeniowej. Dokładną jej specyfikacje odnajdziesz w projekcie budowlanym. Chcemy zapewnić, że nasz sklep oferuje Ci rozległy wybór różnego typu elementów stali zbrojeniowej. Zadbaliśmy też o to, żeby wszystkie proponowane przez nas elementy konstrukcyjne ze stali zbrojeniowej posiadały odpowiednie parametry jakościowe, dzięki temu wybudujesz trwały i w pełni bezpieczny dom.

Czym jest stal zbrojeniowa?

Stal zbrojeniowa używana jest w konstrukcjach żelbetowych (zatopienie połączonych elementów stalowych betonem). Stal w elementach żelbetowych odpowiada za trwałość na napinanie, zaś beton za trwałość na ściskanie. Stal zbrojeniowa w postaci drutów jest jednym z gotowych produktów hutniczych. Stal zbrojeniową możesz kupować w postaci ścisłych drutów, drutów prefabrykowanych, tj. gotowych do łączenia w elementy zbrojeniowe (pogiętych na giętarkach w gotowe figury), siatek zbrojeniowych (drutów spawanych w formę siatki zbrojeniowej o odpowiednim oczku i rozmiarze).

Trudno wyobrazić sobie obecne budownictwo bez używania elementów stalowych, zwiększa ona bowiem wytrzymałość budowli na obciążenia statyczne i dynamiczne, a różnorodność typów stali sprawia, że ma ona użycie przy konstrukcjach lekkich jak i ciężkich.

Stal zbrojeniowa wykorzystywana jest od fundamentów budowli po wieniec dachowy. Do stworzenia żelbetu potrzebne są zatem pręty zbrojeniowe i beton. Pamiętaj, że elementy stalowe łączone ze sobą muszą być oczyszczone z rdzy, tłuszczu, farby i błota, a łączenie uzbrajania wykonuje się za pomocą drutu wiązałkowego lub spawania. Istotą przy przyklejaniu zbrojenia jest niezmienność gatunku i rodzaju stali w przekroju jednego elementu.

STAL ZBROJENIOWA – CO WARTO O NIEJ WIEDZIEĆ?

Uzbrajania wykonywane są na placach budowy lub w zbrojarniach. Składa się ono z gotowych elementów, takich jak: pręty proste, pręty odgięte, strzemiona, drabinki i siatki zbrojeniowe oraz strzemiona kręte. Wszelkie układy uzbrajania będące integralną częścią elementów żelbetowych muszą być właściwie policzone i zaprojektowane. Jest to ważne przede wszystkim ze względu na zapewnienie konstrukcjom żelbetowym właściwej wytrwałości na napinanie. Wykonuję się je zgodnie z dokumentacją techniczną, w której umieszczone są wykazy i rysunki dotyczące rozmieszczenia pojedynczych drutów, odległości między nimi, ich średnic oraz rangi i gatunku stali.

SZEROKA OFERTA STALI ZBROJENIOWEJ

Stal zbrojeniowa jest potrzebna na każdym etapie budowy budynku mieszkalnego, tarasu czy też garażu. Uzbrajanie niezbędne jest przy tworzeniu ław i ścian fundamentowych, ścian, nadproży oraz pułapów, dachów, stropodachów i tarasów. Wszystkie elementy konstrukcyjne przenoszące obciążenia budowli powinny być uzbrajane.

JAK ŚREDNICA Drutów WPŁYWA NA ICH CIĘŻAR?

Im większa średnica pręta, tym większy ciężar prywatny, jednak nie przekłada się to koniecznie na zwiększenie wytrwałości konstrukcji, gdyż wraz ze średnicą zmniejsza się plastyczność i trwałość na napinanie. Średnica drutów wzmaga również znamionową powierzchnię przekroju skośnego.

Oznakowanie STALI Znakiem EPSTAL

Epstal jest wskaźnikiem najlepszej jakości, zdobywanym po dobrowolnej analizie przez ekspertów wszystkich parametrów jakościowych stali. Po pomyślnie przebytej inspekcji nadawany jest specjalny certyfikat, którym następnie oznakuję się wyroby hutnicze, tak byś potrafił z całą pewnością stwierdzić, że kupisz produkt do którego możesz mieć pełne zaufanie.

CZYM JEST STAL ZBROJENIOWA?

Stal zbrojeniowa jest to połączenie żelaza z węglem i innymi składnikami, dedykowana do umocnienia wszelakich konstrukcji budowlanych.

RODZAJE I KLASY STALI ZBROJENIOWEJ

Występuje bardzo wiele typów stali zbrojeniowej, lecz istotnymi parametrami na które musisz skierować uwagę to kategoria jakościowa oraz gatunek. Są to dwa różne parametry, więc należy zwracać uwagę na każdy z oddzielna. Klasa znaczy trwałość surowca, granicę ego plastyczności oraz trwałość na rozciąganie oraz przedłużenie relatywne – czyli wyrażany w procentach przyrost długości pomiarowej próbki po jej oderwaniu do pierwotnej długości pomiarowej, a gatunek stop, z którego została wykonana stal oraz poziom uspokojenia oraz czy możesz ją spawać. Pręty równe oraz żebrowane, walcowane na gorąco i przeznaczone do uzbrajania konstrukcji betonowych dzieli się na pięć klas (A-0, A-I, A-II, A-III i A-IIIN).

Pręty o przekroju obłym

Wykonywane są ze stali rangi A-0 i A-1, mają średnicę 5,5-14mm i dostarczane są w postaci kręgów. Stal zbrojeniowa o średnicy zwiększonej niż 14mm dostarczana jest w formie prętów prostych.

Pręty żebrowane jednoskośnie

Stworzone ze stali klasy A-II o średnicy 6-12mm mogą być zwijane w kręgi, grubsze dostarczane są zawsze proste, zapakowane w wiązki.

Pręty żebrowane dwuskośnie

Wykonane ze stali rangi A-III oraz rangi A0IIIN mają średnicę 6-40mm i są dostarczane w odcinkach prostych.

JAKIE WYRÓŻNIAMY GATUNKI STALI?

Pręty do uzbrajania betonu klasyfikowane są też przez gatunek i wyróżniamy tu:

  • dwa gatunki stali prostej (PB240 i PB300) – oba są trudno spajalne
  • pięć gatunków stali żebrowanej, w tym trzy trudno spajalne (RB300, RB400 i RB500) oraz dwa spajalne (RB400W i RB500W)

Liczby w oznaczeniach gatunków stali odpowiadają górnej bariery plastyczności. Wymagane wartości cech wytrzymałościowych prętów odnajdziemy w specyfikacjach technicznych. Dodatkowo od marca 2007 r. obowiązuje norma PN-EN 10080:2007, w której nazwano ogólne wymagania i definicje dotyczące specyfiki użytkowych spajalnych stali zbrojeniowych przeznaczonych do stosowania w konstrukcjach żelbetowych, zapewnianych jako gotowy towar.

CENNIK STALI ZBROJENIOWYCH

Ceny stali zbrojeniowych uwarunkowane są przede wszystkim klasą i gatunkiem stali jaki zamawiamy, a także grubością prętów. Spore znaczenie będzie miał również fakt, jak dużą liczbę surowca będziemy zamawiać, oraz jak daleki będzie przewóz materiału. Weź pod uwagę również fakt, iż firmy mogące pochwalić się certyfikatem Epstal będą miały odrobinę zawyżoną wartość, jednak będziesz miał gwarancję jakości produktu. Cena podana jest przeważnie w złotówkach za topię surowca.

Zasięg:

var5-tOUrasYaycrWU0p15s8E

Oferta: